Gaziantep Havuz Yapımı, Havuz Nasıl Yapılır.
Gaziantep havuz yapımı konusunda Avrupa standartlarının çok daha üstü bir sekme yakalayalarak şu an oldukça degişik şekil ve ebatta havuz yapıyor olmanın bilinci ile her geçen gün dahada ileri vizyonuyla şirketimiz GAZİANTEP HAVUZ YAPIMI bu konuda hizmet vermektedir.

Yaşam alanlarına büyük ölçüde sosyal değişiklik sağlayan Gaziantep havuz yapımı Gaziantep havuzculuk insanların dahada ileri seviyede kendileri ve aileleri ile keyifli zaman geçirmesine olanak sağlamaktadır.
Peki Havuz Nasıl Yapılır

Havuz Nasıl Yapılır?
Havuzların asıl amacı yüzme ve spor aktivitesi içindir. Süs havuzu ve çevre dekorasyonu için de kullanılabilmektedir. Kullandıkları alana ve kullanıldıkları amaca göre farklı kateğorilere ayrılan havuzlar pek çok çeşidi vardır. Havuz yapımında ise öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken, havuzun iç ve dış mekanlardan hangisinde ve ne amaçla kullanılama sunulucağıdır. Belirlenen maddelere göre fizibilite çalışması yapılır bu çalışmadan sonra. Çalışmaya göre zemin kazılarak istenilen ölçülerde havuz için hazırlanır. Bu doğrultuda kalite standartlarına uygun yapı malzemeleri ile çalışılmasın uzun süre kullanıma zemin hazırlar

Daha sonra belirlenen ölçüler dogrultusunda uzman bir ekip ile havuz yapım süreci başlar. Havuz yapımındaki ilk adım, iskeleti oluşturmaktır.Buradaki iskelet gönge diye tabir ettiğimiz dört köşesinin hizalanmasıdır. İkinci olarak iskeletin iç cephelerine izolasyon yapılır. İzolasyon sonrası mekanik sistemi yapılarak seçilen havuz kaplama malzemeleri ile kaplanıp yerleştirilmektedir. Tüm bu süreç ortalama 15 ile 25 gün içerisinde tamamlanır. Müşterilere teslim için hazır hale gelir. Tabi ki bu süre havuzun büyüklüğüne, uygulama ekibinin performansına ve projenin maliyetine göre değişiklik göstermektedir.

Havuz Yapım Aşamaları
Etüd Çalışması: Havuz yapımında öncelikle havuzun yapılacağı yerin etüt çalışmaları yapılmaktadır.GAZİANTEP HAVUZ YAPIMI. Havuz yapılacak yere bakılır. Doğal ya da yapay engeller tespit edilir. kepçe ile kazı yapıldıkdan sonra havuzun yeri belirlenirken, mekanik odanın da yeri belirlenmelidir. Havuz yapılacak yerin yeterliliğine bakılır. Havuzun bulanacağı konum yaprak döken ağaçlardan uzak olmalıdır. Eğer öyle bir ağaç varsa yeri değiştirilebilir.Gaziantep havuz tesisatı, Gaziantep havuz arıtma sistemleri.

Proje Çizimi: Havuzun konumu, yaptıran kişi tarafından belirlendikten sonra, geometrik şekli ya da büyüklüğü, havuz tasarım görevlisi ile çizilir. Projede eklenecek havuz aksesuarları olacak ise onlarında yerleri belirlenmelidir.Gaziantep su arıtma sistemleri .

Ruhsat ve Hafriyat: Arsa içinde kazım çalışması için belediye izinleri işveren tarafından alınmalı ve Gaziantep havuz Yapımı ve Gaziantep havuz arıtma sistemleri kurallara uygun olarak çıkacak hafriyatı yasal olarak taşıması gerekmektedir. çıkan bu harfiyat çoğu zaman zaten çevresinin dolumu için kullanılır.
Telore ve Kalıp İmalatı: Havuz projeleri içinde beğenilen seçeneklerin, havuz yapılacak yere göre proje ekleme, düzeltme, çıkarma gibi alternatiflerce son şekline karar verilir. Yüzme havuzu yapan firma Gaziantep havuzculuk proje ve teknik destek vermektedir.proje ve teknik destek için firmamıza başvuru yapınız Gaziantep havuzculuk ,GAZİANTEP PANEL HAVUZ YAPIMI ,GAZİANTEP HAZIR HAVUZ YAPIMI.

Demir ve Tesisat: Artık havuz inşaatı başlar. Kazı başlar, hafriyat alınır ve tesviye betonu yapıldıkdan sonra demir kalıp işlemleri sonrası havuz kabaca bir kare veya bir şekil almaktadır.Demirden kaplanır. Beton öncesi sağlam bir kalıp atılmalıdır.GAZİANTEP HAVUZ TADİLATI.

Beton: Havuz yapımında en çok kullanılan beton tipi C30’dur ve kesinlikle vibratör tutulmalı beton sıkılaştırılmadır. Kalıplara dökülen betonla artık bir sağlam temel oluşmuştur.GAZİANTEP HAZIR HAVUZ YAPAN FİRMAMIZ.
Tepelik ve Küpeşte: Beton koruma ve sonrasında yapılan testlerin ardından, kalıplar sökülür ve kaba havuz inşaatı tamamlanmış olur. Bu aşamadan sonra tg5 ve sıva işlemleri yapılır.Artık havuzun üst kotu alınıp sonrası istenilen ürünlerden biri ile (traverten mermer veya seramik tutamak) havuz içi seramik veya fayan döşemesi sonrasında çevresinin hepsi kaplanmaya başlanır.Havuz seramik ve yalıtım yapan Gaziantep havuzculuk.

İç Kaplama ve İzolasyon: Havuzun su kaçırmaması gerekmektedir. Dolu havuz suyunun buharlaşma gibi olay haricinde başka bir şekilde su kaçırmaması gerekir. Su kaçaklarının engellenmesi için, su izolasyonu ile havuz içi kaplamalar yapılır.Buradaki HAVUZ SU İZALASYONU ya sürme yada dolgu ile yapılmaktadır.Gaziantep HAVUZ KİMYASALLARI.

Havuz içi seramik döşeme Yapan firma Gaziantep havuzculuk: Su izolasyonu bittikten sonra seçilen seramiklerin döşenmesine geçilir. Havuz içindeki seramiklerin kaplanmasında fleks özellikli derz ve yapıştırıcıları veya
epoksi kullanarak, seramiklerin kalıcı olması ve havuzun su izolasyonun kalıcı ve sağlam olması sağlanır.
Gaziantep Havuz Mekanik ustası: Havuz suyu kullanıldıkça devir daim edilerek, filtre edilmesi yapılıp, dezenfekte olması sağlanmalıdır. Sirkülasyon pompalarını yerleştirmek ve filtrasyon sistemlerinin oluşması yani mekanik işler dediğimiz bu işlemlerde su boruları, devir daim pompası (havuz filitrasyon pompası), ve kum filtresi kullanılacaktır. Ayrıca havuz mekanik sistemine ekleyeceğimiz dozajlama pompası havuz suyunun otomatik olarak kimyasal çekilmesini sağlar, havuz suyunu ısıtmak içinse plakaları(ejanjör) ve çeşitli teknik donanımlarda bulunmaktadır. Mekanik işlerin düzgün çalışması için ciddi bir tecrübe ve bilgi gerektirir. Bu sebeple Gaziantep havuz yapımı konusunda tecrübeli mühendis ve ustalarla ile çalışmalısınız.

Test ve Ölçümler Yani Havuz oparatörü yetiştirme eğitimi: Tüm işler bittikten sonra su kaçağı testi, su filtreleme, su sıcaklığı vb. işler sonlandırılarak havuzun teslimi yapılmadan önce Havuz kullanımı ile ilgili kısa eğitimler verilir havuz suyu yosunlaştı nasıl düzeltilir.? 6 Yollu vana sistemi nasıl kullanılır.? Havuz ekipmanları ve kimyasalları nasıl kullanılacağı, suyun temizlik testi ve su devri gibi konular hakkında uzmanlarca firmamız tarafından bilgi verilir. Özellikle havuz dezenfektanları hakkında dikkatli bilgi alınmalıdır.ECZACIBAŞI Maratem Havuz Kimyasalları.İTHAL KALİTELİ HAVUZ KİMYASALLARI.

Havuz Yapımı Sonrası Ve Teknik Destek: Gaziantep Havuz yapım firması Gaziantep Havuzculuk teslim ettiği işler sonrasında bakım ve kontrollerin yapılması için gerekli bilgi verecektir. Çünkü kullanılan mekanik düzenekteki cihazların kontrolü,Havuz temizlik ve Havuz bakımı yapılmalıdır. Unutmamalı ki virüslerin en çok sevdiği yerler su birikintileridir. Bu yüzden havuz dezenfeksiyon sistemleri, havuzun içinde mantar, bakteri, virüs gibi zararlılardan uzak durmanızı sağlar.KALİTELİ UYGUN FİYATLI HAVUZ KİMYASALLARI Gaziantep havuzculuk.

Havuz Çeşitleri ve Havuz Modelleri.
Havuzlar kullanıldıkları alana ve kullanım tiplerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitleri şu şekilde sıralayabiliriz:Gaziantep kuru havuz sistemleri.

Açık Yüzme Havuzları: Havuzlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Standart ölçülerde yani yarı olimpik yada olimpik olması ile birlikte özel ölçülerde de yapılabilmektedir. Açık havuzların kullanım amaçları ve yerine bağlı olarak tuzlu su havuzu, şebeke suyu ya da termal havuz su kullanımı tercih edilebilir.
Kapalı Yüzme Havuzları: Havuzların kullanımı için sadece yaz ayları değil kış ayları da uygundur. Kış aylarında kapalı yüzme havuzları tercih edilir. Büyük sitelerde, otellerde ya da spor komplekslerinde özel amaçlı yüzme için hizmet verilen alanlarda sıklıkla kapalı yüzme havuzları tercih edilmektedir.Gaziantep Uygun fiyat kaliteli havuz yapımı.

Aile Havuzları: Aile havuzları genelde büyük evlerin bahçelerinde inşa edilir. Villa tarzı evlerin havuzları sadece aileler tarafından kullanıldığı için belirli standartları taşıması yeterli olmaktadır. İstenilen tasarım ve ölçüde aile havuzu için hizmet almanız mümkündür
Çocuk Havuzları: Çocuklar için yüzme havuzu yapımında dikkat edilmesi gereken birçok önemli kıstas bulunmaktadır. Çocuklar yüzme öğrenirken ilk etapta sudan korkma gibi durumlar yaşayabilir. Bu nedenle daha alçak ve küçük havuzların çocuklar için idealdir. Çocuk havuzları yüksek yapılı ve derin olmamalıdır.
Mimari Havuzlar: Havuzlar sade dikdörtgen ya da kare şeklinde olmak zorunda değildir. Kendi zevkinize göre özel tasarım mimari havuzun yapımını da tercih edebilirsiniz. Asimetrik ya da tamamen figür odaklı havuzların tasarımları konusunda hizmet almak için en doğru adres web sitemiz üzerinden en yakın havuz yapımı ustası ile iletişime geçmektir.

Kaplıca Havuzları: Kaplıca havuzu genelde terapi havuzları olarak da biliniyor. Kaplıca denilince akla direk termal ve sıcak su havuzları gelmektedir. Hem tatil yapmak hem de sağlık için tercih edilen kaplıca havuzlarının tasarımları ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Sıcak su barındıran kaplıca havuzları açık ya da kapalı olarak inşa edilebilir.TERMAL HAVUZ YAPIMI KAPLICA HAVUZ YAPIMI.
Doğal Havuzlar: Doğal havuzlar genel olarak kimyasal maddelere ya da klasik havuzlarda kullanılan filtrelemeye gereksinim duyulmayan havuzlar olarak tanımlanabilir. Su birikintisinin olduğu yerlere ( doğal kaynaklı su alanları) yapılan havuzlara doğal havuz denmektedir.Bu havuzlar genel olarak bitkilerle su arıtması yapmaktadır.Genelde gölet kenarlarında ya da dağ evlerinde tercih edilen havuzların türüdür.

Gaziantep Olimpik Havuzlar: Olimpik havuz ölçü ve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Genel olarak aranan özel şartlar arsında 2 metre derinlik ölçülerinde olmasıdır. Olimpik havuzları profesyonel yüzücüler kullandığı için derinlikleri diğer havuzlara nazaran daha fazladırve sıkça kullanılır. Ayrıca sızma ya da çatlama gibi durumların da yaşamaması gereken havuz türleri arasında yer alır. Bu sebeple doğru malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılması gerekmektedir. Bunun içinde web sitemizi kolaylıkla kullanabilirsiniz.Gaziantep havuzculuk Gaziantep havuz arıtma yapan firma.
Gaziantep Dalga Havuzları: Dalga havuzu yapay ve özel mekanizmalar ile çalışır. Dalga havuzlarını küçük, büyük ve orta dalga havuzu olarak sınıflandırılır. Tıpkı denizdeki gibi dalga oluşumunu destekleyen özel bir sistem üzerine kurulan dalga havuzlarının inşa aşaması oldukça profesyonellik ve titiz bir işçilik istemektedir.
Gaziantep Havuz Yapımı Hizmeti.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir