Gaziantep Havuzculuk, Havuz Yapımı, Havuz Nasıl Yapılır,Havuz Tesisatı Nasıl Döşenir.?

Gaziantep Havuzculuk Havuz Nasıl Yapılır.? Gaziantep Hazır Havuz Yapımı.

Gaziantep genelide yılda düşünürsek 100 üzerinde havuz yapılmaktadır.Bu havuzlar büyük çoğunluğu betonarme havuzlar olsada

Gaziantep Fiberglas Havuz Yapımı ,Gaziantep Panel Havuz Yapımı ,Gaziantep Prefabrik Havuz Yapımı ile bu havuzlardan payını çıkarmaktadır.

Bazende amatörce olan havuzlar nadirende olsa bizleri karşılamaktadır.

Gaziantep Havuzculuk Havuz Yapan Firmalar arasında yer almakla beraber havuz yapımı sektöründe faliyet göstermektedir.

Bilinçli olmak kaydıyla bir çok müşterimiz genelde Gaziantep Betonarma Havuz Yapımını seçsede bazende panel havuzlar kısa zamanda kurulumu olsun,

veya daha estetik bir görünüm sağlaması konusunda panel veya prafabrik havuzlarda tercih edilmektedir.

Günümüz şartlarında havuzlarda dikkat edilmesi gereken hususların başında yer olan kullanılan malzemelerin özellikle Betonarma Havuzlarda Hangi Yalıtım kullanılır.?

Betonarma havuzlarda en önemli olan verilen işçilikten ziyada kullanılan yalıtım malzemesi ve uyğulama ve uyğulama sonrası yapılan işlemler önem taşımaktadır.

Betonarme Havuz Yapımı konusunda genelde en sık tercih edilen taşmalı havuzlardır.Diğeri İse skimirli havuz sistemleridir.

TAŞMALI HAVUZ NEDİR.?SKİMİRLİ HAVUZ NEDİR.?

Taşmalı Betonarme Havuz Nasıl Olur.?

Taşmalı havuz yapımında havuz normal olarak perde beton duvarları kalkar ve ekleme olarak dört veya istenilen yerlere taşma kanalları eklenir.

Taşmalı havuzlar suyun havuzdan taşıp kanala dökülmesi oradan denge deposuna dökülmesi ve sistemin havuz suyunu arıtıp tekrar geri havuza basması ile

havuz sirkilasyon yapmaktadır.

Skimirli Havuz Nasıl Yapılır,Havuz Yapım Aşaması Nelerdir.?

Skimirli Havuz Yapan Gaziantep Havuzculuk havuzların yeri belirlenir ve kazı işlemleri sonrası kro beton tabir ettiğimiz beton havuz zeminine döşenerek havuzların

kaba işi dediğimiz sistem meydana çıkar havuz zemini ikinci kat betona hazırlanır.Havuz perde duvarları kalkar demir bağlanır,Havuz Tesisatı Nasıl Döşenir.?

Havuz tesisatı tamamen sizlerin belirlediği ölçüler ile değişir.çünkü ölçüye göre 3 adet besi munzulu dahil olmak üzere bu sayı havuzun büyüklügüne görede değişmektedir.

Havuz Taban Borulama Nasıl Yapılır.? Havuzların zeminine havuz tesisat boruları düşenir dediğimiz gibi bu tamamen havuzun büyüklüğüne görede değişmektedir.

Bu tesisatlar besi ağızları döşenir skirmir yerine konur süpürge hattı borusu döşenir. Havuz dip emiş hattı yerlerine monte edilir ve yukarıya çıkan besi ağzı boruları

ağızları kör tapa dediğimiz tapalarla kapatılır ve elektirik tesisatı varsa kobra şelale hattı döşenir ve bir yerde bu ağızlar toplanır.

Havuz artık betona hazır hale getirilir.

Bu aşamadan sonra ister Taşmalı Havuz olsun ister Skimirli havuz olsun sıva işleri,havuz yalıtım işleri,arkasından havuz mozaşk işleri yapılır ve bir sonraki aşamaya geçilir.

Bir sonraki aşama arıtma sisteminin ve aydınlatma sisteminin kurulmasıdır.

Gaziantep Havuzculuk,Gaziantep Havuz Yapımı . Gaziantep Havuz Yapan Firmalar kimlerdir.?

Gaziantep Havuzculuk

Gaziantep Havuz Yapımı

Gaziantep Havuz Malzemeleri

Gaziantep Havuz Ekipmanları

Gaziantep Havuz pompaları

Gaziatep Havuz Temizliği

Gaziantep Havuz Bakımı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir